Konstnärer

Klicka på varje konstnär för att komma vidare till respektive hemsida. Konstnärernas egna hemsidor öppnas i ett nytt fönster. De medlemmar som inte har hemsida länkat kan ni kontakta via deras mail eller telefon.

Annika Andersson

Mäster Nilsgatan 1
211 26 Malmö
0706 58 46 88
annika.1960@live.se

Lena Andersson

N.Lillvägen 5a
236 31 Höllviken
0734 22 60 16
dorisdamer@gmail.com

Monica Andersson

Stenkällevägen 77 B
212 33 Malmö
0730 31 79 46
musikobild@gmail.com

Tina Apelgren

Spovgränd 2
239 42 Falsterbo
0709 71 68 26
tinaapelgren@gmail.com

Lena Babiker Mattsson

Rödhakevägen 8
231 70 Anderslöv
0410 266 86
lena100art@hotmail.com

Sofia Bennrup

Poppelgatan 28 A
213 62 Malmö
0736 77 33 84
sofia_bennrup@hotmail.com

Victoria Boysen

Dockgatan 35
211 12 Malmö
0704 33 20 13
vb.konst@gmail.com

Petra Braadli

Gamleväg 50
236 31 Höllviken
0723 65 73 63
p.braadli@gmail.com

Monica Cohn

Sergels väg 11 A
217 57 Malmö
0702 35 43 70
monicacohn.sweden@gmail.com

Susanne Dagsberg

Tygelsjövägen 89
218 74 Tygelsjö
0703 54 14 57
susanne@dagsberg.com

Rune Deltner

Månsans väg 30
218 53 Klagshamn
0708 29 51 60
rune.deltner@hotmail.com

Klara Edstrand

Västervångsgatan 1
239 40 Falsterbo
0733 58 97 73
konst.keb@gmail.com

Rolf Engfelt

Gamla gatan 4
216 12 Malmö
0705 15 95 44
rolf.engfelt@telia.com

Camilla Eriksson

Falsterbovägen 1 B
235 35 Vellinge
0708 43 44 17
c.eriksson@mk-illumination.se

Astrid Gate Stiernblad

Markievägen 362-95
231 73 Anderslöv
0703 67 51 14
astrid@astridgate.se

Monica Holmquist

Furugatan 10
233 64 Bara
0706-50 20 26
monica@monicaholmquist.se

Alexius Huber

Ljungsätersvägen 31 C
236 41 Höllviken
0703 75 53 88
alexius.huber@telia.com

Hans Johnfors

Marsvinsholm, Elinehof
271 93 Ystad
0702 40 48 95
hans.johnfors@hotmail.com

Barbara Johnson Kihlman

Orkidévägen 14
231 31 Trelleborg
0706 93 91 48
barbara@bjlark.se

Göran Kvist

Skegrie byaväg 26
231 69 Skegrie
0705 41 43 98
e.goran.kvist@gmail.com

Gunvor Lantz

Spelmansgatan 76
215 79 Malmö
0706 99 47 74
lantz.gunvor@gmail.com

Brigitte Linde

Kråkbärsvägen 10
236 42 Höllviken
040 45 48 38
brigitte@brigittelinde.com

Annika Lundström

Blodriskavägen 6c
231 75 Beddingestrand
0766 37 78 80
annikal40@hotmail.com

Ursula Matl

Nordlinds väg 96 C
217 73 Malmö
040 91 41 96
ursulamatl@hotmail.com

Ylva Mårtensson

Lokstallsgatan 53
216 46 Limhamn
0706 420451
ylva_ka@hotmail.com

Birgitta Nelson Clauss

Gottåkravägen 19
236 41 Höllviken
0705 45 14 96
nelson.clauss@telia.com

Ingeborg Nilsson-Sjöberg

Kristianstadsgatan 37 A
214 35 Malmö
040 611 28 09
ingeborgnilssons@gmail.com

Marianne Nordström

Örnvägen 20
239 32 Skanör
040 47 26 25
mariannenordstrom@telia.com

Ellen Odin

Lönegårdsvägen 7, Arrie
235 94 Vellinge
040 44 21 77
ellenodin@hotmail.com

Cornelis Ooms

Södra Åby Byaväg 198-0
231 97 Klagstorp
0736 10 02 13
cornelisooms@hotmail.com

Susanne Persson

Uppsalagatan 22
214 29 Malmö
0737 55 20 88
susanne@astudiovision.com

Anita Philipson

Svanjaktsvägen 3
236 41 Höllviken
040 45 21 58
philipsonanita@gmail.com

Kristina Plato

Basunallén 29
239 36 Skanör
0706 58 60 03
kristina@ateljeplato.se

Anna Sandberg

Gångvägen 2
235 99 Vellinge
0705 72 73 01
anna@anna-sandberg.nu

Leila Schüller

Jullovsvägen 25
224 67 Lund
046 12 54 60
leila.schyller@icloud.com

Bitte Schönström-Selbman

Ljungvägen 24
236 38 Höllviken
040 45 52 16
bittewilly@telia.com

Eva Strinnö

S Åby Stationsväg 6-0
231 97 Klagstorp
0760 84 96 06
evastrinnokonst@gmail.com

Tomasz Striner

Solgatan 28 D
212 20 Malmö
0707 14 21 95
tomasz.striner@ownit.nu

Dick Thellmark

Tremansvägen 12
236 36 Höllviken
0704 66 36 15
dthellmark@gmail.com

Margareta Tomner

Köpenhamnsvägen 43 A
217 71 Malmö
0731 81 72 90
m_tomner@hotmail.com

Kerstin Torssell

Strölandsvägen 8
235 99 Vellinge
0706 10 13 24
kerstin.torssell@telia.com

Henrik Ullebo

Hallongatan 5
233 35 Svedala
0705 62 08 19
henrik.ullebo@gmail.com

Ingrid Wallin

Silvervingevägen 11
231 76 Beddingestrand
0730596703
walliningrid15@gmail.com

Mona Westerlund

Drabantgatan 4 A
216 19 Malmö
0708 54 73 03
monawesterlund@live.se

Anette Widman Knutsson

Nötesjö bygata 21
233 91 Svedala
0733 82 64 15
anette.widman.knutsson@gmail.com

Marianne Ågren

Erikstorpsgatan 24
217 54 Malmö
0739 74 92 23
marianneagren@hotmail.se

Ansök om medlemsskap senast 31/10

Välkommen med din ansökan via vårt formulär på Kontaktsidan. Vi har en jurybedömd intagning per år.
Ansökningsavgift 300kr
Plusgiro: 707620-1
Swish: 1230786426

Kontakt

Har du frågor eller funderingar kring vår förening och verksamhet så välkomnar vi dig att kontakta oss via mail: susanne@dagsberg.com eller telefon: 0703-541457.

 

Logga in som KSV-medlem

Ladda ner dokument och bilder från vårt eget internarkiv. 

Endast behörighet för medlemmar. 

 

© Konstnärsgruppen Sydväst.
Alla rättigheter reserverade.
www.ksvkonst.se